Boldan.ant.sk

Viete v čom spočíva bezvýkopová oprava potrubí?

Cured-in-place pipe (CIPP) - v preklade vytvrdené potrubie je bezvýkopová metóda opravy poškodených potrubí.


Čo je CIPP?

Proces CIPP spočíva v zavedení rukávu do existujúcej rúry, ktorá je predmetom opravy. Živica v rukáve sa vystaví vytvrdzovaciemu prvku, čo spôsobí priľnutie k vnútorným stenám rúry. Po úplnom vytvrdnutí, funguje rukáv ako plnohodnotná nová rúra.

Aký je postup pri CIPP metóde renovácie?


Celý proces začína lokalizáciou problémovej časti potrubia pomocou kamerovej inšpekcie. Následne sa potrubie dôkladne očistí, aby boli steny rúry čo najčistejšie.

Proces bezvýkopovej opravy začína fázou zmáčania vložky so sklenených vlákien alebo polyesteru. Počas prvého kroku sa vložka zvnútra, pomocou valcov, impregnuje zmesou živice na epoxidovej báze s prímesou tvrdidla.

Do vložky je privedený tlak vzduchu ktorým sa vložka dopravuje do potrubia, zároveň sa invertuje priamo na poškodené miesto. Vďaka invertnému vloženiu do potrubia sa živica nachádza na vonkajšej strane vložky oproti stenám poškodenej rúry. Epoxidová zmes tesne priľne ku stenám a zatečie aj do netesností rúry čim sa dokonale prepojí vložka so starým potrubím.Čo je potrebné na CIPP renováciu?


Základná výbava obsahuje viac položiek, uvádzame tie najpodstatnejšie. Do tejto výbavy rozhodne patrí vzduchový kompresor s max. tlakom 8 bar. Ďalej sa tu nachádza inverzný bubon s tryskou, vakuová pumpa na odoberanie vzduchu z vložky a kalibračný valec na rovnomerné nasýtenie rukáva živicou.

Pre viac informácii k tejto technológii a potrebnému náradiu, nás kontaktujteViete v čom spočíva bezvýkopová oprava potrubí?

Kontaktujte nás

ant s.r.o.
Potrubárske a inštalatérske náradie

Staré grunty 17/a, 841 04 Bratislava
02/60 10 37 21
ant@ant.sk

Kontakt


Služby pre vás:
Sledujte nás:
renovácia potrubia

Kariéra u nás:

Pridajte sa k nám. Neustále hľadáme obchodníkov a posily do administratívy

Zoznam voľných pozícií
E-mail Facebook Instagram Linked In